Araç Sigortası

"Trafik"

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Aracınızın başka bir araca ya da üçüncü şahıslara verdiği hasar karşısında devreye giren sigorta zorunlu trafik sigortasıdır. Oluşan maddi ve bedeni zorunlu masraflar sizin adınıza sigortanız tarafından karşılanır.

Teklifinizi Hemen Alın

Sigorta teklifinizi size sunabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Trafik Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası fiyatları hesaplanırken, aracın yaşı, markası, modeli, trafiğe kayıtlı olduğu il, sürücünün kaç yaşında olduğu ve hasarsızlık indirimi gibi unsurlar dikkate alınır. Trafik sigortası hesaplama yapmak için teklif alabilir, aracınızın trafik sigortası fiyatını öğrenebilirsiniz.

Kasko

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigortası’nın aksine sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar. Bu durum Kasko ile Trafik Sigortaları arasındaki en önemli farktır.

Aracınızın çalınmasına, yanmasına ya da hasara uğramasına karşılık verilen standart teminatlar dışında, talebiniz doğrultusunda şirketimiz tarafından sunulan ek teminatlar ile sigortanızın kapsamını dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz. 

Kaskonuzun teminatlarını ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyebilir sizin için hazırladığımız kasko poliçeler içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Sizi ve aracınızı güvence altına alır. Yola gönül rahatlığıyla çıkmanızı sağlar.

Kasko sigortalarının genel şartları aracınızı ferdi kazalara, doğal afetlerden doğabilecek maddi hasarlara, terör eylemlerinin yol açabileceği kayıplara ve hukuksal yardım ihtiyacına karşı güvence altına alır.

Anahtar kaybından hırsızlığa, doğal afetlerden teröre dek tüm acil durumlarda size özel teminatlarla hazırlanmış kaskonuz yanınızda olacaktır.

Çekici ve yedek araç hizmeti, ek teminat ile orijinal cam değişimi seçeneği, mini onarım hizmeti ve yaygın servis ağından faydalanabilirsiniz.

Kasko fiyatları çeşitli etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin;
• Araç ve sigortalıya ait bilgiler,
• Aracın kullanım tipi (hususi oto/kamyon/otobüs vb.)
• Sigortalının hasar geçmişi durumu,
• Kasko sigorta poliçenizde var olması istenen ek teminatlar,
• Kasko sigortası yapılacak aracın kasko değer listesindeki bedeli
• Aracın ikinci el ya da sıfır olma durumu gibi etkenlere bağlı değişim gösterebilmektedir.

Hızlı teklif bölümündeki gerekli bilgileri tam ve doğru şekilde doldurarak size en uygun teklife ulaşabilirsiniz.
Gerekli bilgiler:
İletişim bilgileriniz, Ruhsat bilgileriniz, Plakam yok seçeneği, Ödeme bilgileriniz

Sigortalar bir yıllık süreci kapsamaktadır. Poliçe başlangıç süresinden itibaren bir yıl geçmesi üzerine poliçenizi yenilemeniz gerekmektedir.

Teminat kapsamında gerçekleşen kazalar sonucunda, aracın içinde bulunabilecek evcil hayvanın (kedi/köpek) zarar görmesi halinde tedavi masrafları belli limitle teminat altına alınmaktadır.

Kasko sigortasındaki hasarsızlık indirimi, hasarsız geçen bir poliçe dönemi sonunda sigortalının hak ettiği indirimdir. Hasarsızlık indirimi hakkını alabilmek için yenileme kasko poliçesinin belirli süre içinde yapılması gerekmektedir. Sigortalı aracın poliçe süresindeki hasar durumuna göre, bir sonraki poliçe döneminde uygulanacak hasarsızlık indirimi oranları poliçe kuralları çerçevesinde belirlenir.

• Kasko sigortası poliçesi dönemi içinde araçta meydana gelen hasar/ hasarlar nedeniyle hasarsızlık indiriminin bir kısmı veya tamamı kaybedilebilir.
• Tam hasar (pert veya çalınma) durumunda hasarsızlık indirimi tamamen ortadan kalkmaktadır.
• Hasarsızlık indirimi hakkının devam edebilmesi için poliçelerin kesintisiz olarak devam etmesi esastır

Sigortalılar tarafından tercih edildiği takdirde, hasarsızlık kademesine bağlı olarak ek prim alınmak suretiyle hasarsızlık indirimi korunur. Kasko sigortasında “Hasarsızlık İndirimi Hasar Koruma Klozu” teminatına sahip olan sigortalıların hasarsızlık indirimi oranları tek hasarda etkilenmemektedir.

Kasko Sigortası poliçelerinde araç sahibi aracını başkasına devredip, 1 yıl içinde aynı araç türünde başka bir araç için yeni bir sigorta talep ederse, hasarsızlık indirimi hakkı yeni poliçe için devam edecektir.
Yürürlükteki bir poliçe iptal edilmeden, bu poliçedeki hasarsızlık indirimi aynı sigortalıya ait başka bir araca devredilemez. Hasarsızlık indirimi hakkının devam edebilmesi için poliçelerin kesintisiz olarak devam etmesi esastır.
Kasko sigortasında araç mülkiyetinin eşler arasında devredilmesi durumunda hasarsızlık indirimi hakkı devam eder.
% 100 rüculu hasarlar, yenileme kasko poliçelerinde uygulanacak hasarsızlık indirim kademesi saptanırken dikkate alınmaz.

Aracınızdaki hasarın aracın güvenle hareket etmesini önleyecek seviyede olduğu veya aracın hareket ettirilmesinin hasarın boyutunu büyüteceği öngörüldüğü durumlarda sigorta poliçenizdeki Çağrı Merkezini veya acentemizi arayabilirsiniz. Bu sayede tarafınıza hem aracınıza en uygun koşullarda onarım yapacak servis ve çözümler sunulacak hem de çekim işlemi gerçekleşecektir.
Hasara rağmen aracınızda hareketi engelleyen bir unsur bulunmuyorsa sigorta poliçenizdeki Çağrı Merkezini veya acentemizi arayarak size en uygun çözümler ve hizmet sağlayıcılarına dair bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede aracınızı sigortanızın önerdiği çözüm ortağı niteliğindeki yetkili servislere nakledebilir, en uygun koşullarda ve en kısa sürede onarımı tamamlanarak teslim edilmesini sağlayabiliriz.